Чи варта розкішна бутильована вода такого галасу і цінника в US $400?

Вона без запаху, безбарвна і, можливо, нескінченна - чому б ви витрачали 400 доларів за пляшку води?

Мартін Різ буде пити лише водопровідну воду, якщо він перебуває на Алясці, в Британській Колумбії або німецькому місті Фленсбург. Якщо він знаходиться в одному з менш освічених про воду частин світу, він буде потягувати Iskilde бутильовану воду з Данії, Vichy Catalan з Іспанії або ROI зі Словенії. Цей надзвичайно специфічний підхід до втамування спраги є результатом багатьох років досліджень різних варіантів води за його ролі сомельє по воді в ресторані високого класу Ray and Stark Bar в Лос-Анджелесі. І хоча це останнє речення може бути найбільш каліфорнійською річчю, яку ви коли-небудь читали, Різ насправді є підкованим німецьким емігрантом, який потрапив у зростаюче глобальне явище, щоб відмовитись від водопровідної води на користь непомірно дорогих вод з іншого краю планети.

І ми не говоримо про приємний стакан Евіан або Сан-Пеллегрино - о, ні, ці популярні води коштують в 30 разів більше, ніж традиційна бутильована вода, і вони купуються знавцями води для конкретних наборів мінералів, які надають їм унікальні смаки . "Вода є набагато складнішою, ніж думають люди", - говорить Різе. "Вона може бути без запаху, але це не означає, що вона не має смаку. Кожна пляшка джерельної або мінеральної води має свій власний мінеральний склад за рахунок ґрунтів, з яких вона протікає, а це означає, що вода може смакувати будь-яким присмаком від солодкої до солоної або від фруктової до гіркої. Для мене це привабливо, що напій без кольору і без запаху має так багато варіацій".

Ціна мінеральної води ROI

Оскільки здоров'я стає центром уваги в Інтернеті, вода у всіх своїх варіантах смаку, стала основним ліквідним активом, а пляшки з відмінного матеріалу продають за ціною до 400 доларів у містах таких, як Лос-Анджелес, Лондон, Париж та Нью-Йорк. Де деякі готелі зараз використовують сомельє з питань води, щоб ретельно відточувати списки своїх улюблених пляшок. Але світова економіка є в дещо нестабільному стані, чому ми раптом готові платити значну суму за те, що раніше ми завжди отримували безкоштовно? І це дійсно того варте?

"Вода - це найважливіший напій на цій планеті, без води, нікого з нас тут не було", - говорить Різ. "Я думаю, що для нас дуже важливо навчитися поважати воду, іншим більш важливим способом. Двісті років тому люди розуміли важливість води. Вони витрачали час, щоб поїхати в спа-зони і лікувати себе, пити або купатися у воді "здоров'я". У наші дні люди навіть не знають, звідки потрапляє їхня вода, і не цінують різні сорти води та їх властивості для здоров'я. Я б сказав, що це все від дефіциту мінеральних речовин, що призводить до переїдання та до головних болів, може бути пов'язане з зневодненням та поганим вибором води."

Але, хоча існує незаперечна користь для здоров'я, щоб пити більше води. Аргумент про те, що дорога мінеральна вода матиме більший медичний вплив, ніж склянка водопровідної води, все ще викликає дуже багато дебатів. Це означає, що на відміну від наших предків, які подорожували до курортних містечок, щоб "вилікуватись", ті з нас, хто готовий витратити сотні доларів на пляшку води, швидше за все, роблять це з причин смаку, або з причини статусу, а не з лікувальних причин.

"Раніше вода була те, що ви питимете, для втамування спраги", - каже Майкл Маша у своїй книзі "Fine Waters". "Тепер вода переходить від того, що її розглядають як продукт. Двадцять років тому ніхто не мав більше однієї олії на своїй кухні. Олія є олія. Тепер у вас є всі види оливкових олій, одні з Італії, інші з Марокко... Є люди, які ніколи не будуть пити бутльовану водою. Але є люди, які йдуть у McDonald`s і думають, що вживають їжу".

Тож, якщо Vichy Catalan смакує з ягодами годжі та устрицями, то бідна стара водопровідна вода висить з Big Mac і Pop Tarts у складній класовій структурі, яка диктує наші звички їсти та пити. Це означає, що найближчим часом може бути досить незручно бачити, потягуючи з не менш вражаючим, ніж пляшка Fillico з Осаки, Японія, за ціною близько US $ 200 за пляшку.
Вартість мінеральної води ROI

 

This article was published in the December 2016 of Hong Kong Tatler.

Оцінити
(7 Голосів)